23 Апреля 2018

Назад Жовтневый Экономика Податкова: Нові правила оподаткування податком на нерухоме майно

Податкова: Нові правила оподаткування податком на нерухоме майно

coinsЗ 1 квітня 2014 року база оподаткування податком на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, визначається виходячи із загальної площі об`єкту нерухомості, а не його житлової площі. Для фізичних осіб база оподаткування зменшується на:

- 120 кв. м для квартири/квартир;

- 250 кв. м для житлових будинків;

- 370 кв. м, якщо у власності знаходяться квартири та житлові будинки.

Таке зменшення надається один раз за кожний базовий податковий (звітний) період (рік). Пільга не надаватиметься, якщо об’єкти нерухомості використовуються власниками з метою отримання доходів: у орендних, лізингових операціях або в підприємницькій діяльності.

Ставки податку встановлюються за рішенням сільської, селищної або міської ради у відсотках до розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на   1 січня звітного (податкового) року, за 1 кв. м бази оподаткування.

З 1 січня 2014 року розмір мінімальної зарплати встановлено на рівні 1218 грн.