24 Апреля 2018

Назад Амур-Нижнеднепровский Экономика Податкова: умовний продаж товарів, послуг при анулюванні платника ПДВ

Податкова: умовний продаж товарів, послуг при анулюванні платника ПДВ

originalНарахувати податкове зобов’язання слід не пізніше останнього звітного (податкового) періоду з дати анулювання реєстрації як платника податку на додану вартість.

Якщо товари, послуги, необоротні активи, суми податку по яких були включені до складу податкового кредиту, не були використані в оподатковуваних операціях у межах господарської діяльності, такий платник податку в останньому звітному (податковому) періоді не пізніше дати анулювання його реєстрації як платника ПДВ зобов’язаний визначити податкові зобов’язання по таких товарах, послугах, необоротних активах.

Таке нарахування необхідно зробити виходячи зі звичайної ціни відповідних товарів/послуг чи необоротних активів, крім випадків анулювання реєстрації як платника податку внаслідок реорганізації платника податку шляхом приєднання, злиття, перетворення, поділу та виділення відповідно до закону.

Наприклад, якщо заява про анулювання подається платником ПДВ 24 березня, нарахувати зобов’язання треба у складі декларації за березень. Це робиться шляхом виписування податкової накладної:

- у верхній лівій частині оригіналу цієї податкової накладної ставлять відповідну позначку „Х” та зазначають тип причини „10”.

- у рядках „Індивідуальний податковий номер покупця” проставляють „400000000000” (з правого боку).

Така податкова накладна включається до розділу I Реєстру виданих та отриманих податкових накладних, а також до декларації з ПДВ з відповідним відображенням у рядку 1 розділу I та підлягає розшифруванню у розділі I додатка 5 до декларації.