21 Апреля 2018

Назад Общество Городские новости Дніпропетровська область. ГУ ДФС « партнерство з бізнесом»

Дніпропетровська область. ГУ ДФС « партнерство з бізнесом»

13606839_1220756837958304_7628667100973301682_nЗа минулий рік фіскальна служба у регіоні зібрала та спрямувала до бюджетів усіх рівнів понад 77,1 мільярдів гривень (фіскальна та митна служби, без ЄСВ). Як кажуть фахівці, це можливо тільки в тому разі, якщо бізнес працює і сплачує податки, відчуває нейтральне або, що краще, позитивне ставлення до себе.

Коли це може бути впроваджене в наше життя? Тільки тоді, коли державні органи та посадовці усіх рангів будуть сприяти діловій активності бізнесу. При цьому дієво та адекватно будуть створюватись привабливі умови для розвитку бізнесу. Треба відзначити, і як про це кажуть урядовці, ті показники, що ми маємо сьогодні, а це надходження податків та зборів у минулому році суттєво покращились. Ось деякі порівняння з минулим роком. Надходження збільшились майже на 21,1 мільярд гривень або на 37,6 відсотків. Ще деякі статистичні данні. До державного бюджету спрямовано майже 56,6 мільярдів гривен, це майже на 16,8 мільярдів гривен, або на 42,1 % більше надходжень 2016 року. Військовий збір з початку року склав майже 1,4 мільярди гривень (зростання на 111,1 мільйон гривень, або на 8,9 відсотки).

Надходження до місцевих бюджетів склали понад 20,5 мільярдів гривень, що на 4,3 мільярди гривень більше, ніж за 2016 рік. Ключовим джерелом надходжень до місцевих бюджетів є податок на доходи фізичних осіб, який за минулий рік склав майже 11,3 мільярди гривень. Надходження єдиного социального внеску в області за 2017 рік склали майже 11,3 мільярдів гривень, що на 3,3 мільярди гривень (або 42,1 відсотків) більше, ніж у позаминулому році. Стосовно надходжень у січні 2018 року. Фіскальною та митною службами області, у тому числі за рахунок грудневих податкових декларацій, забезпечено надходження у бюджети усіх рівнів понад 6,4 мільярдів гривень. Це майже на 2 мільярди гривень, або на 44,5 відсотки, більше, ніж у січні 2017 року.

Основні питання судової практики. Протягом 2017 року на Дніпропетровщині майже 88% судових справ вирішено на користь держави. Із 2489 судових справ по 2185 справ (це 87,8%) юристами ГУ ДФС у Дніпропетровській області доведено у судах обґрунтованість вимог податкового законодавства. Сума коштів, яку вдалося захистити для казни правовикам ДФС регіону, складає 1 млрд. 600,2 млн. грн., або 79,5% від суми розглянутих справ. Суттєва увага приділяється організації роботи щодо надання послуг платникам податків та громадянам фахівцями органів ДФС у Центрах обслуговування платників податків. У січні – грудні минулого року Центрами надано 324 653 адміністративних послуг. Територіальні органи Головного управління ДФС регулярно проводять семінари та зустрічі, навчальні заходи для власників бізнесу, юристів, адвокатів, бухгалтерів та майбутніх платників податків. Інформація про податкові та митні новації регулярно оновлюється на субсайті «Територіальні органи ДФС у Дніпропетровській області» та на офіційній сторінці у соціальній мережі Facebook «ДФС у Дніпропетровській області».

«ГУ ДФС орієнтує свою роботу на плідну співпрацю з бізнесом та громадськістю, налагодження з ними толерантних, партнерських відносин.

Матеріал надан за інформацією виконуючої обов’язки начальника Головного управління ДФС у Дніпропетровській області Оксани Томчук.

Олександр Лясковський. Член національного союзу журналістів України