15 Декабря 2018

Присоединяйтесь к нам:
f_bookv_kontaktet_twitterInstagram

Наш район

Із чого роблять розчини для контактних лінз?

Для зберігання, зволоження, дезінфекції, очищення багаторазових м’яких засобів контактної корекції зору необхідна спеціальна рідина. Без неї на повітрі контактні лінзи (скорочено – КЛ) швидко висихають. Непридатними для використання вони стають уже за дві-три години. Не потрібен розчин для лінз тільки одноразовій продукції.

Що входить до складу спеціальної рідини?

Maxima Elite, ReNu MultiPlus та інші комплекси для догляду за засобами контактної корекції зору складаються з багатьох компонентів, у кожного з яких – своє призначення. Одні очищають контактні лінзи, другі зволожують їх, треті дезінфікують, четверті кондиціонують матеріали. Через це такі розчини називають багатофункціональними. А ще є універсальні: Multison, Soft Comfort тощо. Ними можна обробляти як гідрогелеві, так і силікон-гідрогелеві КЛ.

Самостійно вибрати спецрідину серед різноманіття продукції інтернет-магазину Linza.com.ua, у який можна потрапити за посиланням http://www.linza.com.ua/uk/home, складно – потрібна допомога офтальмолога. Але є нюанси, які при купівлі такого товару необхідно знати кожному користувачеві лінз.

Два найважливіших параметри, що допомагають зберігати діаметр засобів контактної корекції зору, їхню товщину, вміст вологи в матеріалі, – це кислотність і сольовий склад. Усі без винятку комплекси за своїми фізико-хімічними показниками мають наближатися до складу слізної рідини, тобто бути ізотонічними, з рівнем кислотності близько 7,4. Якщо зберігати контактні лінзи в гіпотонічному розчині (дистильованій, проточній, кип’яченій воді), офтальмологічні вироби віддаватимуть вологу, тоншатимуть, зменшуватимуться в діаметрі, втрачаючи оптичну силу й базову кривину.

Важливо також, щоб у розчинах для лінз були сурфактанти, по-простому – мило. Що більше їх, то краще вони видаляють білкові, жирові, колоїдні осади. Ще один важливий компонент спецрідини – консерванти: бензалконій хлорид, перекис водню, поліквад тощо. Вони потрібні для дезінфекції. Ці речовини знижують концентрацію мікроорганізмів, попереджують їх розмноження. Обов’язковий елемент розчинів – кондиціонер. Його додають для змащування, зволоження. У Biotrue та Unica Sensitive, наприклад, таким компонентом стала гіалуронова кислота. Однак наявність її у складі препарату – привід для підвищеної акуратності. Деякі вчені вважають, що зволожувач зменшує дезінфікуючі властивості комплексу.